| 28 دی 1400

جشنواره پژوهش با هدف دانش بنیان کردن شهرها و با مشارکت دستگاه‌های پژوهشی در هفته پژوهش برگزار می‌شود

1400/9/16 | 11:24 | 162 | 0
جشنواره پژوهش با هدف دانش بنیان کردن شهرها و با مشارکت دستگاه‌های پژوهشی در هفته پژوهش برگزار می‌شود

در نشست خبری سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری (مجمع شهری تهران) و هشتمین جشنواره پژوهش و آموزش در مدیریت شهری و روستایی مطرح شد:

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، محمد حسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در نشست خبری که با حضور اسمعیل زیارتی نصرآبادی، رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سمیه عالمی پسند، سرپرست معاونت روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، فرهاد محبتی، مدیر همکاری های علمی و بین المللی، یونس کاویانی، مدیر حوزه ریاست و میلاد اعتمادی فر، مدیر روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و خبرنگاران حوزه مدیریت شهری برگزار شد، بیان کرد: جشنواره به صورت مشترک با مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری مشترک جشنواره، نگاه یکپارچه به مسایل شهری و روستایی و ارتباط میان حوزه‌های مدیریتی و پژوهشی است.

بوچانی در ادامه تاکید کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب به دو مقوله توسعه دانش و پژوهش توصیه شده است که این امر دستاوردهای نوآورانه و خلاقانه را از کجروی‌های مدیریت شهری به سلامتی عبور می‌دهد.

وی به ارتباط با نخبگان محلی و مناطق تهران نیز اشاره کرد که در اولویت این جشنواره قرار دارد و افزود: این جشنواره تلاش می‌کند گام موثری در ارتباط با مراکز علمی پژوهشی ایجاد نماید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: جشنواره در 16 محور و 5 قالب کتاب، مقاله، پایان‌نامه، طرح پژوهشی و طرح‌های نوآورانه پذیرش آثار داشته است. این جشنواره و مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران به شرایط حال و آینده پایتخت می‌اندیشد و تلاش می‌کند که دانش مراکز دانشگاهی را در اختیار مدیریت شهری قرار دهد.

بوچانی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها دستگاه‌های اجرایی هستند و به‌کار بردن نتایج پژوهش ها توسط آنها نواقص را می کاهد، گفت: در حوزه حمل و نقل، ساخت و ساز و پسماند با اتکا و الزام به پژوهش می‌توانند این مشکلات را کاهش داد.

اسمعیل زیارتی نصرآبادی، رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه گفت: فرایندها از حالت سنتی خارج شده است و رویدادها با ظرفیت های دنیای امروز برگزار می شود و به سوی هوشمند سازی پیش می رود.

وی با اشاره به نقش مهم رویدادهای اینچنینی در به اشتراک گذاشتن دانش گفت: شهرها متناسب با جمعیت و نیازمندی­هایشان تغییر می­کنند. شهرهای بزرگتر دانش خود را با شهرهای کوچک تر به اشتراک می‌گذارند تا موفقیت های مشترکی به دست بیاورند.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

| print