| 06 آذر 1400

سند اجرایی نشان برتر شهر تهران

1400/6/20 | 14:19 | 92 | 0
سند اجرایی نشان برتر شهر تهران

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، جلسه كميته تخصصي اتمام پروژه‌هاي سال ۱۴۰۰، بررسي اتمام پروژه طراحي و تدوين سند اجرايي نشان برتر شهر تهران برگزار شد.

در آغاز این نشست که به صورت برخط جریان داشت محمد حسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت باید توجه داشت که "پروژه طراحی برندینگ تهران" برای هیچ گروه خاص سیاسی نیست و نباید سلیقه ای با آن برخورد شود. تهران را نمی توان محدود به افراد خاص کرد این شهر قبل از ما وجود داشته و تاریخ خود را دارد و بعد از ما هم خواهد بود.

وی در اهمیت طراحی برند شهر تهران افزود: برای طراحی این نشان باید به تهران به صورت عمیق نگریسته شود و محدود به سلایق گروه ها و دوره های خاص نشود و باید نهادهای مرجع تصمیم گیری برای تعیین برند مورد بررسی گیرد.

بوچانی در ادامه به تنظیم یک لایحه حقوقی برای نظام برندینگ شهر تهران اشاره کرد و گفت: تمام طرح های توسعه شهری دارای شناسنامه و نظام نامه ای هستند، انتظار می رود برای این پروژه نظام نامه ای تهیه شود و چارچوب ارائه این سند برای ارائه به شورای شهر ششم نیز روشن و شفاف شود.

نادر عشقی پور، مجری پروژه با ارائه شیوه اجرای مطالعات انجام گرفته ادامه داد: طراحی نشان برتر شهر تهران و تدوین سند راهبردی هویت برندینگ شهرداری تهران که مصوب برنامه پنجم شورای شهر بوده طی ۱۲ ماه به اتمام رسیده است.

وی ضمن اشاره به تفاوت دیدگاه ها و نظرات شهروندان در تعریف برن تهران گفت تهران مادر تمام اقوام، فرهنگ ها و طبقات اجتماعی است و بستر پیشرفت برای همه را فراهم کرده است .

مائده قرشی، مدیر گروه مطالعات اجتماعی و فرهنگی در ادامه گفت: در پروژه برند سازی تهران جلسات زیادی با تیم اجرا برگزار شد و با توجه به اهمیت موضوع در کنار مجری چند کارشناسان جامعه شناسی نیز تیم را همراهی کردند و در نتیجه مطالعات به دست آمده قابل ارائه در قالب کتاب و دانش شهری است.

حسین گنجی پور، نماینده بهره بردار از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با ایراد نقطه نظراتی گفت: سرعت انجام پروژه فراتر از انتظار ما پیش رفت، نشست های چالشی زیادی با مجری برگزار شد تا به هدف نهایی دست یابیم. تهیه کتاب سند اجرایی نشان برتر تهران، لایحه برندینگ تهران که باید به شورای شهر ارائه شود و تهیه سند هویت بصری تهران از خروجی های مهم این پروژه است که می تواند سند راهبردی برای ادامه راه در معاونت اجتماعی- فرهنگی باشد.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

| print