| 28 اردیبهشت 1400

تشکیل کارگروه همکاری های علمی و پژوهشی بنیاد نخبگان استان تهران و مرکز مطالعات برنامه ریزی شهر تهران

1400/2/5 | 10:19 | 120 | 0
تشکیل کارگروه همکاری های علمی و پژوهشی بنیاد نخبگان استان تهران و مرکز مطالعات برنامه ریزی شهر تهران

در نشست مشترک میان مرکزمطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و بنیاد ملی نخبگان استان تهران فصل مشترکی ازهمکاری‌های این دو نهاد علمی پژوهشی آغاز شد.

محمدحسین بوچانی رییس مرکزمطالعات و برنامه ‌ریزی شهری تهران در این نشست گفت:یکی از ظرفیت های  شهرداری حلقه اتصال با نهادهای علمی پژوهشی بوده که در مرکزمطالعات و برنامه ریزی شهری تلاش هایی برای بهره گیری از این ظرفیت و ارتباط با مراکز علمی پژوهشی انجام شده است که می‌تواند کانون اتصال جدی برای طرح موضوعات شفاف و روشن باشد .

بوچانی در این رابطه ادامه داد: ایجاد کارگروه مشترک می‌تواند فصل مشترکی از همکاری‌ها را به وجود بیاورد تا بسیاری ازمسایلی که تاکنون فرصت پرداختن به آن نبوده با حضور نخبگان حوزه مدیریت شهری به دستاوردهای کاربردی برای توسعه شهر تبدیل شود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر 13 گروه پژوهشی در مرکز فعال هستند که پیش بینی می‌شود با ارتباط گیری با تیم های تخصصی در بنیاد نخبگان شاهد پیشرفت‌های خوبی در حوزه‌  نوآورانه مدیریت شهری باشیم.

در ادامه گشتاسب مظفری معاونت مطالعات‌ و برنامه‌ريزی‌ مديريت، امور اجتماعی و اقتصادی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهری گفت:موضوعات مهمی در مرکز مطالعات و پژوهش‌های شهری مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته که در جامعه منشا اثر بوده است .موضوعاتی که در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان ،تحولات اجتماعی اثرگذار بر جمعیت وخدمات شهری بروز و موثر باشد برای این مرکز دارای اولویت است.

رضا بصیری معاونت مطالعات و برنامه ریزی امور زیرساخت و طرح جامع مرکز مطالعات نیز با اشاره به موضوع اعزام سرباز نخبه ادامه داد: در سال‌های گذشته حضورسرباز نخبه‌ها که به صورت پاره وقت به ما در راهبری  پروژه‌ها همکاری داشتند نتایج و خروجی‌های خوبی داشت که مدتی است این ظرفیت مغفول مانده است و اگر مجددا احیا شود می تواند در پیشبرد پروژه‌های علمی پژوهشی منشا اثر باشد.

در ادامه حسین یوسفی معاون علم و فناوری مرکز نیز به بیان ظرفیت های مرکز نوآوری،جشنواره ی پژوهش و نوآوری،تالیفات مشترک و بهره مندی از اساتید و نخبگان در  کارگاه های آموزشی به منظور انتقال دانش و ترویج یافته های کاربردیبرای حل مسایل شهر تهران اشاره نمودند.

محمد علی کوچک زاده رییس بنیاد نخبگان استان تهران با معرفی اهم فعالیتهای این بنیاد در ارتباط با طرح شهید احمدی روشن ادامه داد: نخبگان با ارایه ایده‌های خلاقانه و نوآورانه می‌توانند در فعالیت‌های پژوهشی شرکت کنند.

وی درخصوص حمایتهای بنیاد نخبگان تصریح کرد:بنیاد نخبگان استان تهران حمایت‌هایی از قبیل پرداخت کمک هزینه ماهیانه،تسهیلات دانشجویی اعتباری دستیاری، آموزش یاری و...به  دانشجویان ارایه می کند.

کوچک زاده در خصوص افق همکاری‌های مشترک افزود:در بنیاد ملی نخبگان سوالاتی مطرح می‌شود که هم راستا با نیازهای جامعه است و تلاش تیم‌های تحقیقی و پژوهشی در دست یافتن به کاربردی ترین راه حل خواهد بود.اصولا موضوعات مطرح شده چند رشته ای هستند ومی توانند گره گشای مسایل مختلفی باشند.

وی دی پایان اظهار امیدواری کرد که با تشکیل کارگروه همکاری بین این دو سازمان برنامه ی اجرایی اقدامات و همکاری های مشترک تنظیم شود و فصل نوینی از همکاری فی مابین شکل بگیرد.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

| print