| 08 آذر 1399

واکاوی موانع تحقق مشارکت مردم در برنامه‌های توسعه شهری

1397/10/25 | 12:38 | 224 | 0
واکاوی موانع تحقق مشارکت مردم در برنامه‌های توسعه شهری

يك‌شنبه سی‌ام دی‌ماه، پرديس هنرهاي زيبای دانشگاه تهران میزبان چهارمین نشست از سلسله نشست‌های آسیب شناسی و ارزیابی برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری تهران با عنوان «موانع تحقق مشارکت مردم در برنامه های توسعه شهری در ایران و تهران» است.

 

 

به گزارش روابط‌عمومی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران سلسله نشست های«آسیب شناسی و ارزیابی برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری تهران» توسط مرکز مطالعات و با همکاری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و کمیسیون شهرسازی شورای شهر در راستای آسیب‌شناسی روند فعالیت‌های گذشته و ایجاد اثرات مناسب و بهنگام در سازوکار جاری برنامه‌ریزی و مدیریت توسعة شهر تهران پیش‌بینی شده است که دفتر چهارم این سلسله نشست‌ها با عنوان«موانع تحقق مشارکت مردم در برنامه‌های توسعه شهری در ایران و تهران» يك‌شنبه سی‌ام دی‌ماه از ساعت 14 تا 17 در سالن شهيد آويني پرديس هنرهاي زيبا دانشگاه تهران بسته خواهد شد.

این نشست در پی پاسخ به این پرسش‌ها است:

1. تاکنون جامعة مدنی چه جایگاهی در برنامه‌ریزی و مديريت توسعه شهر تهران داشته است؟

2. تشکل‌های مردمی و سمن‌ها چگونه می‌توانند مشارکت مردم در مدیریت توسعة شهر تهران را ارتقاء دهند؟

3. بخش عمومی و بازار، چه اثری بر کنشگری جامعه مدنی در مدیریت توسعة شهری داشته‌اند؟

4. موانع و محدودیت‌های پیش رو در مسیر برنامه‌ریزی مشارکتی در تهران، به ویژه در ارتباط با بازنگری طرح تفصیلی تهران، کدامند؟

پرویز پیران جامعه‌شناس شهری، کمال اطهاری اقتصاددان و مریم کهنسال نودهی به عنوان پژوهشگر شهری اعضای پنل سخنرانی این نشست خواهند بود و الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران، میثم بصیرت استاد دانشگاه و معاون امور زیرساخت و طرح جامع مرکز مطالعات و زهره داوود پور مدیر‌کل سابق دفتر طرح‌های کالبدی وزارت راه و شهرسازی نیز در این نشست حضور خواهند داشت.

شرکت در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

| print