| 28 دی 1400
معرفی موسسه کرنی (Kearney)

معرفی موسسه کرنی (Kearney)

1400/7/20 | 12:03 | 15 | 0
معرفی موسسه کرنی (Kearney)

کرنی یک شرکت مشاوره مدیریت جهانی پیشرو با بیش از 3600 نفر در بیش از 40 کشور جهان است. این موسسه منتشر کننده گزارشات شاخص شهرهای جهانی و چشم انداز شهرهای جهانی است.

از سال 1926 ، موسسه کرنی جز مشاوران معتبر سازمانهای برتر جهان بوده است و طبق اصولی که بنیانگذار این موسسه اندرو توماس (تام) کرنی مدتها پیش بنیان نهاده اند، فعالیت این موسسه ادامه یافته است. کرنی یک شرکت مشاوره مدیریت جهانی پیشرو با بیش از 3600 نفر در بیش از 40 کشور جهان است. این موسسه منتشر کننده گزارشات شاخص شهرهای جهانی و چشم انداز شهرهای جهانی است.

شاخص و چشم‌انداز شهر های جهانی در رتبه بندي سال 2019 خود جهان در حال دگرگونی را نشان می‌دهد؛

اينکه چندین شهر برتر در نقاط حساس هستند. آیا آن‌ها همچنان در صحنۀ جهانی رهبری خواهند کرد؟ یا آیا آن‌ها در معرض خطر از دست دادن استعداد و سرمایه‌گذاری برای افزایش بازیکنان هستند؟ آمریکای شمالی و اروپا هنوز با عدم قطعیت سیاسی و ناسیونالیسم رو به رشد مبارزه می‌کنند و این پرسش‌هايي را در مورد چشم اندازهای دوربرد ایجاد می‌کند. در عین حال، قدرت اقتصاد چین و آزادی و گشودگی در خاورمیانه، شهرهای این مناطق نوظهور را به سمت برجستگی بیشتر در صحنه جهانی سوق می‌دهد. البته، اين مؤسسه تأکيد دارد که آینده را نمي‌توان به قطعيت پيش‌بيني کرد اما هشدارها و راهکارهايي براي حرکت به سمت اهداف مطلوب را نشان مي‌دهد. شاخص و چشم‌انداز جهانی شهرها بینشی از عملکرد فعلی و پتانسیل‌های آیندۀ شهرها ارائه می‌دهد. این شاخص نشان می‌دهد در مناطق کلیدی از فعالیت های تجاری و فرهنگی گرفته تا سرمایۀ انسانی، تعامل سیاسی و تبادل اطلاعات، کدام شهرها در حال حاضر رقابت پذیرترین هستند. نیویورک، لندن و پاریس همچنان سه مکان برتر را در اختیار دارند. این سه‌گانه در دهۀ گذشته بر شاخص مسلط بوده است، اما حتی با این که جایگاه آن‌ها یکسان است، تغییر در امتیاز شاخص گسترده‌تر نشان می‌دهد که یک تغییر اساسی در حال انجام است. افزایش فعالیت تجاری و عملکرد قوی در جذب سرمایۀ انسانی به نیویورک کمک کرده است تا جایگاه خود را حفظ کند، اما قدرت کلی اقتصاد آسیا سبب تسریع در عملکرد توکیو و هنگ‌کنگ شده است که هم‌اکنون در رده های چهارم و پنجم قرار دارند. فعالیت‌های تجاری همچنان در این شهرها به پیشرفت‌های تجربیات فرهنگی و تبادل اطلاعات ادامه می‌دهد. هر دو شهر طی چند سال گذشته پیشرفت های مداومي در امتیاز های شاخص خود داشته اند و به سرعت مورد توجه پيشروان دیرینه قرار گرفته اند. براساس پژوهش‌هاي اين مؤسسه در آينده رقابت شدت می یابد؛ رقابت در نیمۀ پایین 10 مورد برتر حتی شديدتر می‌شود، زیرا شهرهای این گروه همچنان به بهبود عملکرد خود مي‌پردازند. امتیاز‌های شاخص برای سنگاپور، لس آنجلس، شیکاگو پکن و واشنگتن دیسی، امسال با پیشرفت ویژه‌ای که برای دو شهر اخیر انجام شده، به طور درخور توجهی بهبود یافته است. در همین حال، سئول و مادرید کاهش نسبی را تجربه کردند. به طور کلی، نتایج آخرين گزارش اين مؤسسه یک پیام قوی را به شهرهای پیشرو و در حال ظهور ارائه می‌دهد: خیلی راحت نشوید. شهرهای پیشرو و شهرهای چالش‌برانگیز تلاش های خود را برای بهبود مضاعف می‌کنند. نسل بعدی مراکز جهانی در حال حاضر در حال مبارزه برای استعداد، نوآوری و سرمایه گذاری مستقیم هستند - و اگر شهرهای رده بالا حرکت خود را از دست بدهند، این شهرهاي در حال رشد بیش از پيش آماده هستند تا جایشان را بگیرند.

rating
به اشتراک گذاری

موسسات جهانی رتبه بندی شهری

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

| print