بیاب
استارت آپ ها

استارت آپ یک رویداد آموزشی- تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارآپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند. در این رویداد، کارآفرینان جوان دور هم جمع می شوند، از همدیگر یاد می گیرند و سعی می کنند که ایده هایشان را به واقعیت و به مرحله اجرا برسانند. یکی از کارکردهای مهم این رویداد؛ تفکر، توسعه فرهنگ و ایده پردازی به صورت کار تیمی است.

اولین استارت آپ مدیریت شهری همزمان با دومین فن بازار مدیریت شهری برگزار گردید.
کمیته علمی فن بازار پس از برگزاری جلسات متعدد با مدیران شهری و با هدف بهره‌گيري از خلاقيت كارشناسان شهرداري تهران در حل موضوعات شهري و استفاده از ابزارهاي نوين همفكري، تصمیم به برگزاری اولین استارت آپ مدیریت شهری با عنوان "استفاده فرهنگ ساز از تجهیزات شهری با رویکرد بازاریابی اجتماعی (مدیریت پسماند)" گرفت و با توجه به زمان برگزاری دومین فن بازار مدیریت شهری و محدودیت های پیش رو مقرر شد رویداد در یک روز و همزمان با شروع نمایشگاه برگزار شود. فراخوان رویداد برای گروه های هدف در حوزه مدیریت شهری، ارسال شد و از متقاضیان ثبت نام به عمل آمد.
درگام اول نماینده رویداد توضیح داد که شرکت کنندگان چگونه مسیر پر پیچ و خم از ایده تا اجرا را باید طی کنند.

در گام دوم به نماینده گروه های تشکیل شده ۶۰ ثانیه فرصت داده شد که ایده نوآورانه خود برای شروع یک کسب و کار جدید را مطرح کند.

در گام سوم گروه ها با در اختیار داشتن فضای اختصاصی در چند ساعت ایده ها را پخته و به مرحله اجرایی رساندند.

در پایان روز، تیم ها ایده های پخته و تقویت شده در مدل کسب و کار با محوریت مدیریت بهینه پسماند را برای شرکت کنندگان و داوران توضیح دادند.

پس از مشورت داوران ایده "مدیریت الکترونیکی پسماند شهری" با مرکزیت نیروهای داوطلب شهروندی به منظور تفکیک زباله، از مبدأ در شهرهای بزرگ مقام اول راکسب کرد. دومین ایده این رویداد که مقام دوم را به خود اختصاص داد، ایده" گنچ پنهان" با مضمون ایجاد فضای آموزشی تفریحی کودکان 5 تا 12 سال در پارک ها برای آموزش مفهوم پسماند و جداسازی و آموزش نریختن زباله با ایجاد یک بستر مجازی کاردستی های ساخته شده از پسماندها و حمایت از کودکان در این راستا برنامه ریزی شد.

آلبوم تصاویر