| 15 تیر 1399

ضرورت نظارت ذیحسابان بر ثبت مطالعات مطالعاتی در شهرداری تهران/ ایجاد مدیریت یکپارچه پژوهشی در شهرداری تهران

1399/3/13 | 14:42 | 80 | 0
ضرورت نظارت ذیحسابان بر ثبت مطالعات مطالعاتی در شهرداری تهران/ ایجاد مدیریت یکپارچه پژوهشی در شهرداری تهران

در دومین گردهمایی آشنایی ذیحسابان شهرداری تهران با سامانه پژوهشیار مطرح شد:

دبیر کمیته بودجه شهرداری تهران به نظارت ذیحسابان بر ثبت تمامی پروژه های مطالعاتی و پژوهشی در مجموعه مدیریت شهری تهران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، مجید فراهانی در دومین گردهمایی آشنایی ذیحسابان شهرداری تهران با حضور دکتر محمد حسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، دکتر زارع علی، مدیر کل اموال شهرداری تهران و 69 نفر از ذیحسابان سازمان ها، مناطق 22گانه، شرکت ها و معاونت های مدیریت شهری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: ذیحسابان در شرایط سخت مالی وظیفه سنگین نظارت بر چگونگی هزینه کرد بودجه شهرداری تهران را برعهده دارند.

وی با اشاره به تبصره 26 قانون بودجه سال 99 شهرداری تهران ادامه داد: در این بند از قانون بودجه سال 99 شهرداری تهران تاکید شده است تمامی پژوهش هایی که در شهرداری تهران انجام می شود، با هماهنگی بیشتری با مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اجرا شود.

دبیر کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به تجربه انجام پروژه های پژوهشی در شهرداری تهران در سال های گذشته بیان کرد: یکی از مشکلات تاریخی شهرداری تهران در سال های گذشته تعریف پروژه های مطالعاتی و پژوهشی تکراری و یا با کیفیت بسیار پایین در سطح مناطق، سازمان ها، شرکت و معاونت ها بود.

وی با بیان اینکه در گذشته ساده ترین راه برای هزینه کرد بودجه شهرداری تهران انجام پروژه های مطالعاتی بود، یادآور شد به همین دلیل ما شاهد هزینه کرد بودجه برای انجام مطالعات با کیفیت پایین در مجموعه شهرداری تهران بودیم که هیچ گونه بازخورد و عملکردی در شهرداری تهران نداشت.

فراهانی تاکید کرد: بر همین اساس با هدف انجام هماهنگی کلان در این حوزه چند اقدام بسیار تاثیرگذار با همکاری شورای شهر تهران در این حوزه انجام شد که نخستین اقدام راه اندازی سامانه پژوهش یار بود که سال گذشته به بهره برداری رسید. بر این اساس تمامی سازمان ها و شرکت ها و مناطق موظف شدند کلیه اقدامات مطالعاتی خود را در این سامانه به ثبت برسانند.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر در تبصره 26 قانون بودجه این تاکید را داشت که هیچ گونه مطالعاتی در شهرداری تهران نمی تواند انجام شود مگر اینکه از قبل مراحل تصویب آن را در مرکز مطالعات ازطریق ثبت در سامانه پژوهش ها گذرانده باشد، گفت: درخواست من از ذیحسابان این است اگر پژوهشی قرار است  انجام شود بر اساس تبصره 26 قانون بودجه عمل کنند.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در ادامه این گردهمایی بیان کرد: در تبصره 26 آمده است: کلیه پروژه ها و طرج های پژوهشی موضوع این تبصره در چارچوب برنامه مصوب 5 ساله شهر تهران و مصوبات شورای شهر و ابلاغیه های شهرداری تهران انجام خواهد شد و به منظور جلوگیری از تکرای و موازی کاری در انجام موازی کاری مناطق 22گانه، معاونت ها و سازمان ها و موسسات وابسته به شهرداری تهران موظف هستند عناوین پژوهشی مربوط به خود را به همراه مستندات  در سامانه پژوهش یار شهرداری تهران ثبت کنند.

محمد حسین بوچانی افزود: این تبصره مکلف می کند تمام سازمان ها و شرکت ها مناطق و معاونت ها هر پژوهشی را که چه در سال 99 انجام می دهند و چه در سنوات قبل انجام داده اند باید در سامانه پژوهشیار ثبت کنند.

وی با بیان اینکه نخستین درخواست من از تمامی ذیحسابان، ثبت موضوع تمامی عنوان پژوهشی و مطالعه شده از منابع شهرداری تهران چه در ادوار گذشته و چه در سال جاری است، توضیح داد: با ثبت پژوهش های سنوات قبل است که ما می توانیم به مدیریت دانش در مجموعه شهرداری تهران بپردازیم و از انجام پروژه های تکراری در شهرداری تهران جلوگیری کنیم.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

| print