| 24 آبان 1398

نیروهای شهرداری کارآمدترین ساختار برای حل مشکلات شهری اند

1398/8/14 | 12:05 | 108 | 0
نیروهای شهرداری کارآمدترین ساختار برای حل مشکلات شهری اند

بوچانی نیروهای شهرداری را کارآمدترین ساختار برای حل مشکلات درون شهر دانست و افزود: در مسیر انش بنیان کردن فعالیت ها در مدیریت شهری و شناخت مسائل از درون این نیروها بهترین ابزار برای مدیران اند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، محمد حسین بوچانی رییس این مرکز صبح سه شنبه-14 آبان- در نخسیتن شورای پژوهش و نوآوری منطقه 22 داشتن آینده ای روشن برای شهر را مستلزم بهره مندی از ظرفیت پژوهش و مطالعه و همچنین تجربه شهرهای موفق جهان دانست و گفت: یکی از مهمترین دلایل شکل گیری شورای پژوهش نزدیک کردن صف و ستاد است ؛ به ویژه در سال های اخیر این شکاف باعث شده بهره وری و کارآمدی در مدیریت شهری پایین آید.

بوچانی به اشاره به تعداد بالای نیروهای دارای مدرک تحصیلی دکتر و کارشناسی ارشد در مناطق گفت:  این تعداد نیروی انسانی متخصص در صف می تواند بهترین مددکار و کمک رسان ستاد باشد اگر نگاه به درون مجموعه شهرداری که دومین هدف ویژه شکل گیری شورای پژوهش و نوآوری در مناطق است، وجود داشته باشد.

وی نیروهای شهرداری را کارآمدترین ساختار برای حل مشکلات درون شهر دانست و افزود: در مسیر انش بنیان کردن فعالیت ها در مدیریت شهری و شناخت مسائل از درون این نیروها بهترین ابزار برای مدیران اند.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران شوراهای پژوهش را کانون های کوچکی خواند که می توانند در بلند مدت حتی در طرح های جامع و تفصیلی هم تغییرهای ساختاری و راهبردی را ایجاد کنند و از این طریق به واقعی تر شدن این برنامه ها کمک کنند.

بوچانی جنس مطالعات مورد نظر شوراهای پژوهش مناطق را کاربردی توصیف و اضافه کرد: مقصود ما از نوآوری صرفا فن آوری نیست بلکه گاها اصلاح فرآیندها برای مسائل شهری می تواند توآوری باشد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی پژوهش و نوآوری شهری در 23 آذر گفت: کنفرانس جهانی سکونتگاه های شهری در امارات برگزار می شود که40 هزار نفر از متخصصان شهری در این همایش شرکت می کنند که فرصت بی نظیری برای تبادل تجربیات است که در صورتی که امکان آن وجود داشته باشد تجربه خوبی است.

 

پیشنهاد مستندسازی تجارب مدیریت شهری در مرکز مطالعات

 

در ادامه این جلسه نوذرپور شهردار منطقه 22 با انتقاد از برنامه سوم پنج ساله شهرداری را یکی از ضعیف ترین برنامه ها دانست و گفت: متاسفانه از تجربیات مرکز مطالعات و برنامه ریزی که دارای سابقه برنامه های اول و دوم بود استفاده نشد و در مجموع برنامه ها بیشتر مبتنی بر تجارب است و نه مطالعات!

نوذرپور با انتقاد از بی توجهی مدیران بالادستی به فرآیند پژوهش و تحقیق در تصمیم گیری ها گفت: باید با الزامی که برای مدیران می شود به تدریج پیوست های مطالعاتی پروژه های اجرایی به فرهنگ تبدیل شود.

وی بر ضرورت حرکت مدیران مناطق به سمت اقدامات مبتنی بر تحقیق گفت: در حال حاضر منابع مالی و بزرگی و کوچکی پروژه ها معیار ارزیابی فعالیت مناطق است در حال یکه این شاخص ها باید تغییر کند و معیار ارزیابی مدیران شاخص میزان بهره مندی از مطالعه و پژوهش در فرآیند اجرای پروژه و پیش از انجام آن باشد. به گفته ی وی  این گزینه مناسبی برای رقابت پذیری میدریت شهری نیز خواهد بود.

شهردار منطقه 22 آفت مدیران اجرایی را نداشتن اطلاعات جدید دانست و اصریح کرد: باید فرهنگ کتابخوانی و استفاده از نتایج پژوهش ها و نوآوری در مدیران نهادینه شود متاسفانه اغلب مدیران به اهمیت این مساله واقف نیستند.

وی همچنین بر ضرورت نقش آفرینی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در فرآیندهای تصمیم گیری تاکید کرد و افزود: از جمله کارهایی که مرکز می تواند انجام دهد مستندسازی تجارب مدیریت شهری در دوره های مختلف است. تحلیل محتوای سخنرانی شهرداران و اعضای شورای شهر یکی از این فعالیت ها می تواند باشد.

در این جلسه احکام اعضای شورای پژوهش و نوآوری نیز اهدا شد.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print