| 24 آبان 1398

دعوت از ایران برای میزبانی ایزوکارپ 2022

1398/8/12 | 12:37 | 131 | 0
دعوت از ایران برای میزبانی ایزوکارپ 2022

معاون انجمن بین المللی طراحان و برنامه ریزان شهری و منطقه ای(ISOCARP) با حضور در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از پایتخت ایران دعوت کرد که میزبان کنفرانس بین المللی ایزوکارپ در سال های آتی باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، علی عبدالرئوف معاون انجمن بین المللی طراحان و برنامه ریزان شهری و منطقه ای و استاد دانشگاه قطر در رشته شهرسازی و معماری، در جلسه ای مشترک با مدیران این مرکز گفت: من به بیش از ۶۰ کشور جهان سفر کرده ام اما ایران در قلب من جایگاه خاصی دارد و من از آن الهام می‌گیرم.

 

عبدالرئوف با اشاره به اهمیت و توانایی های ایزوکارپ در زمینه های مختلف مدیریت شهری در خصوص راههای مختلف امکان همکاری مرکز مطالعات و انجمن بین المللی طراحان افزود: در مرحله اول، انجمن می تواند در مقام مشاور برای افزایش همکاری های بین المللی طراحی و برنامه ریزی شهری اقدام کند و از ظرفیت های انجمن و مرکز مطالعات برای افزایش همکاری های منطقه ای بهره مند گردد. این همکاری می تواند در قالب کارگاه های آموزشی ، سمینار و اعزام متخصص  باشد.

 

ارتباط بین شهرسازان جوان ایرانی با شهرسازان جوان ایزوکارپ یکی از راههای مهم در نیل به این هدف است. ضمن اینکه چنانچه مرکز مطالعات به عنوان یک سازمان به عضویت انجمن درآید کلیه افراد شاغل در آن، عضو ایزوکارپ محسوب می شوند و می توانند ارتباطات متقابل را جهت هم افزایی و تعاملات بیشتر بوجود آورند.

 

وی در ادامه با اشاره به مشکلات و مسائل کشورها در حوزه مدیریت شهری تصریح کرد: یکی از محورهای همکاری می تواند اعزام تیم متخصص برای بررسی و ارائه راهکار در زمینه های مرتبط با مسائل و چالش های شهری از طریق تعامل با کارشناسان متخصص ایرانی و سایر کشورهای منطقه باشد.

 

معاون انجمن بین المللی طراحان و برنامه ریزان شهری و منطقه ای در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری همایش انجمن برای سال 2020 در قطر خبر داد و افزود: با توجه به اهمیتی که ایران در منطقه دارد پیشنهاد می کنیم برای سال 2021 یا 2022 همایش انجمن در ایران و با همکاری مرکز مطالعات و برنامه ریزی و شهرداری تهران برگزار شود.

 

در این جلسه حسین یوسفی معاون علم و فناوری مرکز مطالعات با تاکید بر همکاری های متقابل و اینکه در سال های گذشته، ایران با تکیه بر توان کارشناسان و متخصصان داخلی خود صاحب فن آوری های بومی و غیر وابسته به سایر کشورها شده و پروژه های اجرایی متفاوت نسبت به کارهای معمول دنیا انجام داده است اضافه کرد که این توانایی می تواند به مجموعه ایزوکارپ و سایر کشورهای منطقه ایده های جدیدی را ارائه دهد.

 

در این جلسه یونس کاویانی رییس حوزه ریاست، فرهاد محبـّـتی نماینده مدیریت ترویج دانش و امور بین الملل و علیرضا نوری مدیر مطالعات و برنامه ریزی فنی، عمرانی، استاندارد سازی و امور بحران حضور داشتند.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print