| 24 آبان 1398

بوچانی: شهرداران نواحی منجی حال و آینده شهر اند

1398/7/23 | 15:39 | 171 | 0
بوچانی: شهرداران نواحی منجی حال و آینده شهر اند

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران معتقد است باید در مجموعه شهرداری تمرکززدایی صورت بگیرد و تنها از این طریق است که می توان هم حس تعلق در کارکنان ایجاد کرد و هم شاهد بیشترین شکوفایی و نوآوری در شهر بود.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، محمدحسین بوچانی رییس این مرکز صبح سه شنبه-23 مهر- در نخستین شورای پژوهش و نوآوری در شهرداری منطقه 7  تهران گفت: باور دارم که شهرداران نواحی منجی حال و آینده شهر تهران اند همچنین معاونان مناطق نجات بخش و عاملان اساسی شکوفایی در شهر اند.

بوچانی با تصریح این مطلب که باید در اداره شهر دگردیسی صورت بگیرد، گفت: در غیر این صورت همان فعالیت ها و روند های گذشته به گونه ای دیگر و با ادبیاتی متفاوت ادامه می باید و شاهد هیچ تغییری نخواهیم بود.

وی بر ضرورت تمرکززدایی از از ستاد در مجموعه شهرداری ها تاکید و خاطرنشان کرد: این مساله تنها یک تز روشنفکرانه نیست و ما در مدیریت شهری به این مهم رسیدیم که در ادامه شکست های پی در پی باید این تصمیم عملیاتی شود.

به گفته ی وی اگر بپذیریم شهر موجودی زنده است نیازمند نظافت، تغذیه، تعلیم  و تربیت است و نباید خارج از مقیاس های ذهنی از آن توقع داشت.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت انجام کارهای جدی تری در شهر برای ارتقای کیفیت زندگی در تهران انجام دهیم. باور داریم فعالیت های گذشته قابل تداوم نیست.

بوچانی با بیان اینکه ما در برابر شهروندان مسئولیت اجتماعی داریم، گفت:  نیازهای شهروندان در حال افزایش است و در عین حال منابع شهرداری کم است باید طرحی نو دراندازیم و از جاماندگی جدی کنونی را جبران کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود وجود 64 هزار نیرو در شهرداری را نه تنها یک تهدید ندانست بلکه یک فرصت خواند و گفت: با این میزان نیرو می توان کانون های پژوهش و نوآوری را در تمامی مناطق و نواحی شکل دهند و بتوانند بهترین راه حل ها برای مسائل کوچک مقیاس خود انتخاب کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا پژوهش توسط خود کارکنان شهرداری مهم است؟ گفت: در دنیا این تفکر جاری است که تحقیق بر روی مسائل احساس تعلق ایجاد می کند ، این احساس تعلق به منطقه با تعامل نیروهای شهرداری بیشتر می شود.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اقدامات بزرگ مقیاس را ضد توسعه و ضد توسعه ارزیابی کرد و گفت: رویکرد ما این است که در مناطق فعالیت های با هزینه های کمتر و راه حل های کاربردی تر صورت بگیرد از این رو پژوهش باید به مناطق واگذار شود.

به گفته ی وی دانشگاه ها بایدتبدیل به کلینیک شهرداری شوند و در حوزه های جامعه شناسی شهری، شهرسازی، معماری و ... از تعامل دانشگاه ها بهره ببریم.

در ابتدای این جلسه نیز سمیه حاجوی شهردار منطقه 7  به بیان ویژگی ها و خصوصیات این منطقه پرداخت.

حاجوی منطقه 7 را دارای یکی از پایین ترین سرانه های فضای سبز دانست و گفت: با خرید و تملک سه بوستان 14 هزار متر مربع به این سرانه اضافه شده است. به گفته ی وی با راه اندازی  4 پروژه، 9 هزار متر فضاهای ورزشی و فرهنگی به آن اضافه شده است.

وی افزود: چشم انداز کنونی مرکز مطالعات آینده مناسبی را برای شهر تهران دربردارد که در پی آن مناطق نیز جایگاه مناسبی پیدا می کنند و در نهایت کیفیت زندگی شهروندان ارتقا می یابد و شعار شهردار با عنوان "«تهران شهری برای همه» محقق می شود.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print