| 24 آبان 1398

تاکید بر نوآوری در یازدهمین جشنواره «جایزه تهران»

1398/7/23 | 12:16 | 235 | 0
تاکید بر نوآوری در یازدهمین جشنواره «جایزه تهران»

یازدهمین دوره‌ی جشنواره‌ی پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری (جایزه‌ی تهران) 23 آذرماه در برج میلاد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، یازدهمین دوره‌ی جشنواره‌ی پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری (جایزه‌ی تهران) در تاریخ 23 آذر و با رویکرد نوآوری‌های شهری در جهت تحقق «تهران شهری برای همه» در برج میلاد برگزار می شود. محمدحسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، با اشاره به محورهای برجسته در دوره‌های گذشته و دستاوردهای آن به تشریح وجه تمایز این دوره پرداخت. وی در این باره گفت: تفاوت این دوره با دوره‌های دیگر در بحث فناوری و نوآوری در بحث مدیریت شهری است. از محورهایی که مثل سال‌های قبل در این جشنواره طراحی شده است می‌توان به «معماری و شهرسازی»، «خدمات شهری، محیط زیست» «مالی و اقتصاد شهری»، «حمل و نقل و ترافیک»، «زیرساخت‌های مدیریتی و توسعه شهری»، «اجتماعی و فرهنگی»، «ایمنی و بحران»، «فنی و عمرانی» و «میراث طبیعی تهران» اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این، بحث انرژی در ردیف محور خدمات شهری و محیط زیست امسال اضافه شده است. همچنین به واسطه‌ی اهمیت روابط عمومی و اطلاعات شهروندی و اطلاع‌رسانی در مدیریت بحران محور «ارتباطات و اطلاع‌رسانی» نیز به جشنواره افزوده شده است. در عین‌حال یکی از مهم‌ترین افزوده‌های امسال، «کاربست پروژه‌های پژوهشی» است تا پژوهش‌ها در حد یک کتابچه باقی نماند و اجرایی شود. در راستای مدیریت شهری جدید، رویکردی که در جشنواره لحاظ شده بر این مبناست که هم از پژوهش‌های تازه و هم از اقدامات گذشته در مدیریت اجرایی بهره ببریم تا به خروجی ختم شود.

 

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با تاکید بر وجه اجرای پروژه‌ها اضافه کرد: تا درباره‌ی این پژوهش‌ها اعلام نیاز نشود و تقاضایی وجود نداشته باشد، پژوهش‌ها انجام نخواهد شد. در بحث جشنواره نیز به یک یا دو مورد از این پروژه‌ها با نظر به کاربست آن‌ها جایزه‌ای با عنوان «جایزه تهران» اهدا خواهد شد.

 

بوچانی «نوآوری» را اساسی‌ترین وجه جشنواره‌ی امسال برشمرد و در این باره افزود: منظر ما در تمام این محورها نوآوری است. تمام مجموعه‌ی مدیریت شهری و مناطق 22 گانه‌ی شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه در این جشنواره شرکت خواهند کرد. علاوه بر این با 8 کلان‌شهر مذاکره شده است تا حضور داشته باشند. البته ناگفته نماند که شهرهای دیگر نیز می‌توانند حضور داشته باشند و ما از این موضوع استقبال می‌کنیم.

 

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران هم‌چنین درباره‌ی جوانب بین‌المللی جشنواره نیز توضیحاتی داد و به همکاری این جشنواره با مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: جشنواره در بخش بین‌الملل نیز فعالیت دارد و مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران ارتباط خوبی با ما دارد. این موضوع در کلان‌شهرهای آسیایی و شهرهایی که تهران با آن‌ها تعهد خواهرخواندگی بسته است، در جریان خواهد بود. بخش بین‌الملل امسال پررنگ‌تر شده است و امیدواریم آثار بسیاری در این باره اخذ شود. علاوه بر این بخش دیگری نیز امسال با عنوان پرسش دانش‌آموزی برقرار است که با بخش سمپاد وزارت آموزش و پرورش همکاری کرده‌ایم و میزبان آثار و پرسش‌های دانش‌آموزان سمپاد خواهیم بود و به برخی از آنان نیز جایزه اعطا خواهد شد.

 

بوچانی تصریح کرد: بخش دیگر نیز به همایش جشنواره که مقالات مربوط مدیریت و فعالیت‌های شهری از سوی دانشجویان و اساتید را شامل می‌شود، مربوط است. این مراسم در بعدازظهر روز 23 آذرماه در برج میلاد برگزار خواهد شد. همچنین امیدواریم با تعیین و انتخاب آثار برتر با نوآوری و ایده‌های تازه در مدیریت شهری بخشی از چالش‌های شهر تهران را برطرف کنیم.

منبع: شهرنوشت

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print