| 24 آبان 1398

هم اندیشی میراث طبیعی شهر تهران

1398/7/21 | 11:26 | 107 | 0
هم اندیشی میراث طبیعی شهر تهران

نشست هم­ اندیشی میراث طبیعی شهر تهران به مناسبت هفته تهران چهارشنبه- 17 مهر-با همکاری مرکز مطالعات و برنامه ریزی  و کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در ساختمان شورای شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطاعات و برنامه ریزی شهر تهران، در آغاز نشست، رضا بصیری مژدهی، معاون زیرساخت و طرح جامع مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، از توچال به عنوان یکی از اندام واره های طبیعی شهر تهران یاد کرد و ضرورت حفاظت از میراث طبیعی را یادآور شد. وی در ادامه به عدم وجود طرح بالادستی برای ساماندهی و حفاظت از این آثار اشاره کرد و گفت: تاکنون برنامه ریزی شهری در تقابل با میراث طبیعی قرار داشت و اکنون زمان آن رسیده، سند بالادستی تهیه شود تا توسعه شهری و حفاظت از آثار طبیعی در یک راستا قرار گیرند.

 

با این هدف، مرکز مطالعات در نظر دارد به منظور ساماندهی و حفاظت از آثار طبیعی شهر تهران، اقدام به تهیه طرح مطالعاتی نماید که این جلسه جمعی از کنشگران و ذینفعان مرتبط با موضوع که از صاحبنظران و متخصصین حوزه های مختلف محیط زیست، جغرافیا، شهرسازی، معماری و عمران می باشند، می تواند زمینه ساز تهیه پیشنهاد پژوهشی مذکور شود و مسائل و مشکلات موجود از زوایای دید گوناگون در آن طرح، منعکس شود.

 

در ادامه این جلسه، عباس محمدی، عضو انجمن کوهنوردان ایران و از دوستداران طبیعت کوهستان و کنشگر محیط زیست، در راستای ثبت توچال به عنوان میراث طبیعی شهر تهران، به ارائه درباره توچال و معرفی ظرفیت های آن پرداخت و بر ضرورت حفاظت از این موهبت طبیعی بی نظیر شهر تهران، تاکید کرد.

 

همچنین سایر صاحبنظران حاضر در جلسه، نکاتی را در خصوص موضوعاتی چون ضرورت حفاظت از روددره ها از قبیل روددره کن، قنوات، آلودگی آب های سطحی، دریاچه چیتگر، تهیه نقشه های زیست محیطی و نقش های زمین شناسی شهر تهران، مطرح کردند. در پایان حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، گزارشی از پیگیری های زیست محیطی شورا ارائه و ابراز امیدواری کرد در ارتباط با حفاظت و ثبت میراث طبیعی شهر تهران در این دوره مدیریت شهری، کارهای مثبتی صورت پذیرد.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print