| 23 مهر 1398

مناطق، نیازمند شبکه دانش و نوآوری اند

1398/7/14 | 10:09 | 97 | 0

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ابراز امیدواری کرد که هر شهردار منطقه با استفاده از متخصصان محلات و نواحی، مقتضیات شهروندان را رفع و رجوع کند و ایجاد شبکه ای از دانش و نوآوری از نتایج و تاثیرات شورای پژوهش و نوآوری باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران،  محمد حسین بوچانی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در نخستین جلسه شورای پژوهش و نوآوری منطقه 3  گفت: کارکنان شهرداری به واسطه گفتگو با مردم و ارتباط با محیط اقتصادی و اجتماعی متخصص شده و راه حل های مفیدی را برای مسائل جامعه و شهرشان می یابند.

بوچانی ابراز امیدواری کرد که هر شهردار منطقه با استفاده از متخصصان محلات و نواحی، مقتضیات شهروندان را رفع و رجوع کند و ایجاد شبکه ای از دانش و نوآوری از نتایج و تاثیرات شورای پژوهش و نوآوری باشد.

بوچانی تاکید کرد: تصمیماتی که در جلسه ها گرفته می شود باید بر مبنای پشتوانه ای علمی باشد و هر کد پروژه ای باید توسط پژوهشگران همان حوزه تایید شود.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران  اظهار داشت: شورای پژوهش ابعاد فراموش شده پروژه ها و برنامه های در دست اجرای مناطق است که با تشکیل این شورا بطور کلی موضوعات درمان می شود.

وی افزود: پروژه های مطالعاتی در دنیا، بخشی از سرمایه های شهری را هزینه نموده اما هزینه های ناشی از اجرای یک فعالیت عمرانی اشتباه را کاهش می دهند.

سلیمی، شهردار منطقه 3 نیز در ابتدای این جلسه گفت: یکی از مشکلات شهر تهران این است که ابتدا پدیده ای اتفاق می افتد سپس بدنبال توجیه یا علت آن هستیم به همین علت همیشه از حوادث و وقایع عقب هستیم، بطور مثال: رشد بی رویه شهر تهران از 300 سال پیش از مرکز شهر آغاز شده در حالیکه توسعه ی ناهمگون، بدون مطالعه و بررسی موضوعات متعدد شهرسازی و شهری را ایجاد می کند.

سلیمی  ابراز داشت: وجود سلایق و دیدگاه های مختلف اجرایی در دوره های متوالی مدیریت شهری از گذشته تاکنون، لطمه های شدیدی را به پیکره جامعه و شهر وارد آورده و نقطه ضعف و پاشنه ی آشیل آن عدم تبعیت سیستم اجرایی از یک مطالعه دقیق علمی است.

وی  با بیان اینکه رشد و توسعه در هر جامعه ای نیازمند مطالعه ای دقیق و مدون  است نسبت به پیاده سازی و بروز رسانی تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی در فضای جامعه و صنعت تاکید کرد.

سلیمی با اشاره به اینکه، مدیریت شهری، یک مدیریت علمی را می طلبد ابراز داشت: با کاهش فاصله میان اجرا و تجربیات با علم ودانش مسائل جامعه و شهری از روزمرگی دور می شود و اتفاقات خوبی در حوزه های ایمنی رخ می دهد. 

اولین جلسه شورای پژوهش و نوآوری شهرداری منطقه 3با حضور بوچانی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، حمیدی نماینده امور مناطق و مصطفی سلیمی شهردار منطقه 3 برگزار و آئين اهداي احكام اعضاي شوراي پژوهش و نوآوری شهرداری منطقه 3 انجام شد.

منبع: روابط عمومی شهرداری منطقه 3

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print