| 23 مهر 1398

بازدید رییس مرکز از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

1398/7/4 | 15:35 | 134 | 0
بازدید رییس مرکز از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ، محمد حسین بوچانی به مناسبت سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس ضمن دیدار با سردار جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از بخش نمایشگاهی موزه دیدن کرد.

 

بوچانی ضمن بزرگداشت هفته دفاع مقدس به موقعیت فضایی و مکانی موزه و همجواری موزه با کتابخانه ملی، پارک شهید حقانی و وجود امکاناتی همچون دسترسی به مترو اشاره کرد و گفت: موزه دفاع مقدس دارای ظرفیت مناسب جهت معرفی هویت و انسجام ملی در دفاع از کیان اسلام و ایران  است.

 

وی بکارگیری روش های خلاقانه و نوآورانه در شناسایی، خلق و برجسته سازی تمامی ابعاد دفاع مقدس را ضروری دانست و تحقق آنرا مستلزم همکاری مراکز پژوهشی و استفاده از فناوری های نوین  عنوان کرد.

 

وی نمایش تلاش های صورت گرفته در جهت حفظ و حراست از مرزهای سرزمینی را عنصری مهم در افزایش سطح آگاهی اجتماعی، ارتقای احساس غرور و افتخار ملی نام برد.

 

در این دیدار جعفری، مدیر عامل موزه نیز ضمن بیان خیر مقدم و‌ تبریک هفته دفاع مقدس، ظرفیت های موزه را فراملی خواند و از افتتاح موزه های مشابه در مراکز استانها در آینده نزدیک خبر داد.

 

وی ایجاد موزه های؛ تهران، انقلاب اسلامی، مقاومت، کودک و نوجوان، پرواز و جهاد سازندگی را به عنوان برنامه های آتی موزه معرفی کرد.

 

وی وجود ۲۵ هزار عنوان کتاب، طرح پژوهشی، اسناد و مدارک را به عنوان بخشی از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی موزه برشمرد.

 

در ادامه بازدید مشترکی از نمایشگاه پهبادهای ساقط شده و سایر بخش های موزه انجام پذیرفت.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print