| 06 اردیبهشت 1398

«راهنمای تعیین ظرفیت معابر شهری» منتشر شد

1397/8/12 | 13:09 | 139 | 0
«راهنمای تعیین ظرفیت معابر شهری» منتشر شد

مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران ترجمه روان و قابل استفاده از راهنمای ظرفیت راه‌های کشور ایالات متحده آمریکا  (HCM 2010) را در قالب 3 مجلد در دستور کار دارد که جلد نخست آن منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، در حال حاضر تعیین ظرفیت معابر شهری و مطالعه وضعیت آنها با استفاده از راهنمای ظرفیت راه‌های کشور ایالات متحده آمریکا (HCM) صورت می‌گیرد که به عنوان یکی از راهنما‌های معتبر در سطح جهانی شناخته می‌شود.

 با توجه به اهمیت اصلاح آیین‌نامه‌های ترافیکی بین‌المللی با توجه به شرایط محل مورد استفاده، مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، مطالعات «تدوین راهنمای تعیین ظرفیت معابر شهر تهران» را در دستور کار قرار داده و در گام اول، به تهیه ی ترجمه روان و قابل استفاده از راهنمای ظرفیت راه‌های کشور ایالات متحده آمریکا  (HCM 2010) پرداخته است که در قالب 3 مجلد برای محققان و دانش‏پژوهان عرضه می‏شود.

در کتاب حاضر، ترجمه فصول 1 تا 9 بخش اول HCM 2010 ارائه می‌شود که به مفاهیم اصلی پرداخته است. بخش‏های دیگر آن شامل «جریان ترافیک غیر منقطع» و «جریان ترافیک منقطع» در مجلدات دوم و سوم ارائه می شود.

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print