| 06 اردیبهشت 1398

جزییات فراخوان عمومی پروژه مطالعاتی طرح ترافیک

1397/4/17 | 08:28 | 132 | 0
جزییات فراخوان عمومی پروژه مطالعاتی طرح ترافیک

علاقه مندان به شرکت در فراخوان پژوهشی «مطالعه امکان سنجی توسعه طرح جدید اخذ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک» تا روز سه شنبه -19 تیر- برای ارسال پروپوزال های پیشنهادی به مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران فرصت دارند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، به دلیل اهمیت مسئله اخذ عوارض تردد بر شکل گیری الگوهای سفر شهروندان و اثرات متعاقب آن در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و کاربری زمین هر گونه مداخله در این زمینه مستلزم انجام مطاالعات دقیق و تعیین اثرات مثبت و منفی آن است تا تصمیمی که اتخاذ می شود بیشترین تأثیر مثبت و کمترین تأثیر منفی را بر کیفیت زیست شهروندان داشته باشد. به همین منظور مدیریت شهری تصمیم گرفته است این پروژه را در قالب پروژه ای مطالعاتی فراخوان عمومی کند.

کارفرما در نظر دارد پس از اتمام این پروژه تعیین میزان اثرگذاری طرح جدید اخذ عوارض ورود به محدوده تردد از جنبه های مختلف و بر ذی نفعان متفاوت،   ارائه اصلاحات پیشنهادی برای بهسازی الگوی در حال اجرا ، بررسی امکان توسعه این طرح بهبود یافته با سناریوهای متفاوت از جمله توسعه آن در قالب اخذ عوارض بزرگراهی، یا توسعه آن به محدوده زوج یا فرد و یا سناریوهای دیگری که با هماهنگی مشاور، کارفرما و بهره بردار تعیین شود.

همچنین کارفرما در نظر دارد مهم ترین ویژگی که این پروژه باید داشته باشد آن است که بررسی ها همه جانبه باشد و تنها با یک نگاه حمل و نقلی قضاوت صورت نپذیرد، لذا حضور متخصصان اقتصادی، اجتماعی، حقوقی و برنامه ریزی شهری و محیط زیست در تیم انجام دهنده ضروری است.

به همین منظور نیز شنبه- 9 تیر- جلسه ای با حضور معاون امور زیرساخت و طرح جامع مرکز، مدیر و کارشناسان مدیریت حمل و نقل و ترافیک، نماینده سازمان حمل و نقل و ترافیک به عنوان دستگاه بهره بردار ، نمایندگان دانشگاه ها و شرکت های مشاور مایل به شرکت در فراخوان در مرکز مطالعات و برنامه ریزی برگزار شد.

 

rating
به اشتراک گذاری

اخبار مرکز

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print