بیاب
جزییات مطلب
print
گزارش وضعیت محیط زیست شهر تهران (SoE)

گزارش وضعیت محیط زیست شهر تهران (SoE)

گزارش وضعیت محیط زیست شهر تهران (SoE)در سال‌های ۸۶-۱۳۷۷ از سوی مرکز مطالعات وبرنامه ریزی شهر تهران منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات وبرنامه‌ریزی شهر تهران، به دلیل مسایل و مشکلات متعددی که فراروی محیط زیست شهر تهران قرار دارد، کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران به عنوان یکی از اولویت‌های کاری خود ، طرح تدوین گزارش وضعیت محیط زیست شهر تهران را در دستور کار نشست‌های کارشناسی خود قرار داده و پیش‌نویس تهیه طرح این گزارش را جهت ارائه به شورای اسلامی شهر تهران جهت تصویب نهایی ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، شورای اسلامی شهر تهران نیز در نود و هشتمین جلسه رسمی خود در تاریخ 1387/2/17 شهرداری تهران را ملزم به تهیه «نظام جامع پایش و ارزیابی محیط زیست شهر تهران» کرد.

در مصوبه شورای شهر مقرر شده که مولفه های زیست محیطی هوا، آب ، خاک ، تنوع زیستی ،بلایای طبیعی ،پسماند و زیستگاه انسانی مورد ارزیابی قرار گیرند.در این راستا مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران مامور تدارک مقدمات تهیه اولین گزارش وضعیت محیط زیست شهر تهران شد، و به منظور اجرای مصوبه فوق قرارداد پروژه « گزارش مقدماتی وضعیت محیط زیست شهر تهران» با دانشگاه شهید بهشتی منعقد شده و این گزارش نیز بر هیمن اساس تدوین شده است.

در گزارش تهیه شده فرآیند همه جانبه زیست محیطی در قالب یک مدل مفهومی ارائه شده تا اطلاعات  گردآوری شده  و تحلیل ها، پاسخگوی پرسش های اساسی پژوهش باشند.

گزارش از سه بخش اصلی تشکیل شده است. در بخش اول با عنوان نماشهر به معرفی خلاصه ای از وضعیت اقلیمی اقتصادی ،زیربنایی و اجتماعی شهر تهران پرداخته شده است. در بخش دوم بر اساس مدل DRSR  ، هر یک از مولفه های هفت گانه هوا،آب، خاک تنوع زیستی ، بلایای طبیعی ،پسماند و زیستگاه انسانی بطور جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است.بخش سوم گزارش نیز با عنوان مدیریت یکپارچه محیط زیست شهر تهران لزوم تحقق مدیریت یکپارچه محیط زیست شهر تهران را مطرح و پس از تحلیل وضعیت مدیرت محیط زیست این شهر به ارائه راهبردهایی در این زمینه می پردازد.

گزارش وضعیت محیط زیست تهران (SOE)در 273 صفحه از سوی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران – معاونت مطالعات وبرنامه ریزی امور زیرساخت و طرح جامع منتشر شده است.

اخبار مرکز, سایر منشورات, گزارش مدیریتی
| print

  نظرات

ارسال شده توسط:  lمریم مجد محمدی در تاریخ 1393/02/09 04:08:16 ب.ظ
نظر جدید
ارسال شده توسط:  شاهین قاهری در تاریخ 1392/12/11 01:49:13 ق.ظ
با سلام
بنده دانشجوی مدیریت پروژه در دانشگاه Northwestern شیکاگو هستم, در حال تهیه گزارشی جهت ارائه در خصوص وضعیت آلودگی شهر تهران برای یکی از دروس انرژی و محیط زیست هستم و با جستجوی ساده این مطالب را پیدا کردم, به هیچ وجه فکر نمی کردم همچین سایت و چنین گزارشاتی تهیه شده باشد. واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم. از سرفصل گزارشات مدیریتی تهیه شده مشخص است که فعالیتهای انجام شده در سطح شهر تهران با مطالعات قبلی بوده. واقعا سپاسگزارم

ارسال شده توسط:  زنبق عبادی در تاریخ 1392/08/17 12:52:00 ق.ظ
ممنون.لطفا تحقیقات جدیدتر رو هم در سایت قراردهید
ارسال شده توسط:  داریوش جرس در تاریخ 1392/08/09 09:18:38 ق.ظ
نظر جدید
ارسال شده توسط:  Ahmad Esmaeili در تاریخ 1392/08/05 09:34:00 ب.ظ
دستتون درد نکنه،مفیده
ارسال شده توسط:  مهدی جهانبخش گنجه در تاریخ 1392/07/15 01:06:14 ق.ظ
مرسییییییییییییییییی. عالییییییییییییییییییییییی
ارسال شده توسط:  رقیه قاسمی در تاریخ 1391/09/01 11:03:43 ق.ظ
از اینکه فایلها به صورت pdf خیلی عالیه.

مطالب مرتبط:RELATEDARTICLES:1391/03/01 01:12:00 ب.ظ,[1],[label],[5]
جستجو
آرشیو مطالب
دسته بندی