مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
ورود به سایت
        عضویت
ارائه ساختار تشکیلاتی جدید شهرداری تهران
1392/1/24 14:37:41 | 2732 بازدید | ارسال برای دوستان | print چاپ
ارائه ساختار تشکیلاتی جدید شهرداری تهران

ارائه ساختار تشکیلاتی جدید شهرداری تهران

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰
مکان : فرهنگسرای نياوران

سخنرانیهای ارائه شده در این نشست

تهران به عنوان مرکز سیاسی و اقتصادی ایران، بخش مهمی از تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص میدهد. گستردگی شهر، جمعیت روزافزون آن و مسائلی همچون معضل ترافیک و آلودگی هوا، ناپایداری و عدم ایمنی بناها، ناهنجاریهای زیست محیطی و عدم توازن و نارسایی در ارائه خدمات شهری، مدیریت پایدار شهری را بیش از پیش در جستجوی اتخاذ راهکارهای کارآمد، ملزم می سازد.
واقعیت این است که کلان شهر تهران را دیگر نمیتوان صرفاً از راه صدور بخشنامه ها و دستورالعمل های موردی، اداره و راهبری نمود. در حال حاضر مدیریت شهر تهران با معضلات تعدد مأموریت های متداخل حوزه های مختلف، فقدان هماهنگی و نظارت بین حوزه ها، رقابت بین حوزه ها برای تصدی گری و فقدان تعامل و ارتباط منطقی بین صف و ستاد روبرو است. ساختار مدیریت کلان شهر نیاز به تحول اساسی در سطوح خرد و کلان دارد. از طرفی امروزه دستاوردهای جهانی در مواجهه با مسائل شهرهای بزرگ میتواند راهگشا باشد. همچنین حرکت به سمت «شهروند مداری» و حاکمیت شهروندان در مدیریت شهری، امری بسیار ضروری است که الزامات زیر را در پی خواهد داشت:
  •  باز مهندسی ساختار و سوق دادن کلیه سیاستها در عرصه شهر به سوی تمرکززدایی و تقلیل سطوح مدیریت شهر به گستره های خردتر مانند مدیریتهای ناحیه ای و محله ای در برنامه ریزی ها که عملاً زمینه ساز حضور بیشتر در سطوح مختلف تصمیم گیری تا اجراست.
  •  برقراری جریان آزاد اطلاعات در عرصه مدیریت شهر تهران
  •  روان سازی امور و ارتقاء کیفیت خدمات رسانی در امور شهری از طریق مکانیزه کردن مراحل گردش کار اداری و پاسخگویی فعال به شهرمندان. 
نشست علمی - تخصصی «ارائه ساختار تشکيلاتی جديد شهرداری تهران» که برگرفته از يافته ها و نتايج پروژه «بازنگری، اصلاح و بهبود ساختار تشکیلاتی شهرداری تهران» است، ضمن تبیین ویژگیهای ساختار مطلوب و بررسی وضعیت موجود، ساختار نمودار سازمانی شهرداری تهران را در چارچوب اختیارات موجود مورد بازنگری قرار میدهد و نسبت به تدوین تشکیلات تفصیلی شهرداری متناسب با تغییرات ایجاد شده اقدام میکند. انتظار مي‌رود با کاربست ساختار پيشنهادی شهرداری تهران، ساختار سازمانی شهرداری تهران، هم سو با سیاستها و اهداف متخذه و با رویکرد فرآیندی بتواند در چارچوب طرح مدیریت استراتژیک سازمان، نقش خود را به خوبی ایفاء نماید.print
rating
  نظرات

ارسال شده توسط:  ناشناس در تاریخ 05/28/2013 01:15:09 ب.ظ
خواهشمندم در صورت امكان فايل هاي پاورپوينت ارايه شده در همايش را نيز پيوست كنيد.
ارسال شده توسط:  ناشناس در تاریخ 05/15/2013 02:27:54 ب.ظ
آیا شامل ساختار شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه که سازمان بزرگی از سازمانهای زیرمجموعه شهرداری می باشد، می شود؟
ارسال شده توسط:  سعیدی در تاریخ 05/15/2013 08:48:00 ق.ظ
با سللام. خیلی کار خوبیه. ولی دیر نیست؟
ارسال شده توسط:  حمیدرضا حافظ نیا در تاریخ 05/04/2013 12:18:49 ب.ظ
به اطلاع شرکت کنندگان نشست می رساند، پس از برگزاری نشست گواهی اعطا می شود.
ارسال شده توسط:  کاظمی در تاریخ 05/04/2013 12:12:02 ب.ظ
باعرض سلام.
آیا در پایان نشست به شرکت کنندگان گواهینامه اعطا میگرددیا خیر؟


  
اطلاع رسانی نشست ها
جهت اطلاع رسانی از برگزاری نشست ها، زمان ثبت نام و دریافت گزارشات در سایت ثبت نام نمائید.
برای ثبت نام کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید و پس از ورود به سایت، صفحه پروفایل خود را بروز نمائید. برای بهره مندی از اطلاع رسانی پیام کوتاه لطفا شماره همراه خود را وارد نمائید.