مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
ورود به سایت
        عضویت
مدیریت کیفیت در پروژه‌های عمرانی
1391/5/31 8:46:12 | 3440 بازدید | ارسال برای دوستان | print چاپ
مدیریت کیفیت در پروژه‌های عمرانی

مدیریت کیفیت در پروژه‌های عمرانی

۲۰ شهریور ۱۳۹۱
عنوان نشست:  مدیریت کیفیت در پروژه‌های عمرانی
نوع و سطح نشست: نشست تخصصی در سطح تهران
گروه: گروه مطالعات امور فني، عمراني و استاندارد سازی

امروزه وجود برخی مشکلات در پروژه های عمراني مانند استفاده از مصالح با كيفيت نامطلوب، كيفيت نامناسب اجراء، عدم توجه به محيط كار و نيروي انساني و هزينه فعالیتهاي دوباره كاري باعث توجه به ايجاد سيستم مديريت كيفيت در اين صنعت شده است. پروژه های عمراني با توجه به اختصاص بخش عمده اي از بودجة شهرها و شهرداریها به خود، از اهميت فوق العاده اي برخوردار مي باشند و اعمال مديريت كيفيت بر آنها به منظور توانمندسازي هرچه بهتر نظام ساخت و ساز در شهرها، برآورده كردن نيازهاي کارفرما و بهره برداران پروژه‌ها، كاهش فعالیتهای دوباره كاري در اجرا در کنار افزايش مشاركت عوامل طراحی، اجرا و بهره برداری با یکدیگر، در نهایت موجبات افزایش رضایتمندی و همچنین افزایش منافع اقتصادی را برای شهروندان و شهرداریها به همراه خواهد داشت. با توجه به اینکه اجرای با کیفیت پروژه های عمرانی و یا نظارت بر اجرای با کیفیت آنها، یکی از مهمترین نیازهای ذاتی شهرداریهای کشور می باشد، مدیریت و هدایت کیفیت در صنعت ساخت و ساز در کنار فرهنگ سازی در راستای ارتقاء کیفی پروژه های می تواند یکی از راهکارهای رسیدن به این مهم باشد.
 در این خصوص، این نشست علمی- تخصصی می تواند فرصتی برای تبادل دانش و تشریک مساعی مدیران شهری، صاحبنظران علمی، مشاوران، پیمانکاران و سایرین، در مبحث مدیریت کیفیت در پروژه های عمرانی فراهم آورد.

از سوی یکی از شرکتهای معتبر مشاور مدیریت کیفیت به شرکت کنندگان گواهی حضور در دوره اعطا میگردد.


 


print
فایل های پیوست شده
دریافت فایل تمام متن نشست
مطالب مرتبط:
RELATEDARTICLES:09/17/2012 06:31:00 ب.ظ,[1],[label],[5]RELATEDARTICLES:09/11/2012 08:42:00 ق.ظ,[1],[label],[5]
RELATEDARTICLES:09/09/2012 01:53:00 ب.ظ,[1],[label],[5]RELATEDARTICLES:09/10/2012 04:35:00 ب.ظ,[1],[label],[5]
rating
  نظرات

ارسال شده توسط:  کارمند شهرداری در تاریخ 09/06/2012 01:06:05 ب.ظ
با سلام
یکی از مشکلاتی که در پروزه های عمرانی وجود دارد ادامه دادن یک رویه غلط و تجربه های اشتباه پی در پی می باشد.مثلا در مورد اجرای سنگ فرش پیاده روهاو یا جداول خیابانها مشاهده می کنیم که پیاده روهایی که در زمانهای دور سنگ فرش شده اند محکمتر می باشند تا انها که جدید درست شده اند. متاسفانه نه جنس سنگفرشهامناسب است ونه اجرای انها،چرا وقتی که حتی یک شهروند معمولی می داند که این سنگفرشها بعد از مدت کوتاهی از بین می رود همکاران ما اصرار به کار غیر اصولی دارندو سرمایه این مملکت را به باد می دهند.
متاسفانه در این پروژه ها پیمانکاران فقط به فکر سود بیشتر و شهرداری فقط به اجرای سریع می اندیشد و این یعنی ضرر به اموال عمومی

ارسال شده توسط:  کارمند شهرداری در تاریخ 09/04/2012 11:37:23 ق.ظ
باسلام - یکی از مهمترین نقاط ضعف در پروژههای عمرانی شهرداری اتلاف وقت توسط پیمانکاران ذیربط و نادیده گرفتن این مهم از سوی مسئولین مربوطه می باشد. اگر متوجه باشیم در دیگر کشورها از جمله چین و ژاپن و... در عرض چندماه بزرگترین پل و بزرگترین ساختمانهاساخته می شود ولی در اینجا احداث یک پروژه چندین سال طول می کشد نه با کیفیت عالی و پیمانکاران سعی در وقت کشی دارند چرا که منافعشان در اتلاف وقت تامین می شود .پس اگر نظارت عالی و خالصانه از سوی مسئولین شهرداری صورت بگیرد پروژه های عمرانی با کیفیت عالی و با کمترین وقت به ثمر می نشینند....
ارسال شده توسط:  سید قادر اشرف در تاریخ 09/02/2012 11:37:04 ق.ظ
با تشکر از همت آن سازمان خواهشمند است در دوره مذکور بیشتر به استاندادرهای اجرائی و نحوه برقراری نظام کیفیت در پروژه های اجرائی در یک سازمان پرداخته شود.

  
اطلاع رسانی نشست ها
جهت اطلاع رسانی از برگزاری نشست ها، زمان ثبت نام و دریافت گزارشات در سایت ثبت نام نمائید.
برای ثبت نام کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید و پس از ورود به سایت، صفحه پروفایل خود را بروز نمائید. برای بهره مندی از اطلاع رسانی پیام کوتاه لطفا شماره همراه خود را وارد نمائید.