| 24 آبان 1398

روشهای تأمین مالی شهرداری (یک راهنما برای دولت‌های محلی)

1397/12/7 | 09:05 | 1255 | 0
روشهای تأمین مالی شهرداری (یک راهنما برای دولت‌های محلی)

هدف از نگارش کتاب تامین مالی شهرداری ها حمایت و ارائه راهکارهایی به شهرداران و مدیران شهرداری بوده است. در حال حاضر کتاب های خیلی کمی در زمینه تأمین مالی شهری وجود داشته که به طور مستقیم سیاست گذاران، تصمیم‌گیران شهری و کارمندان مالی شهرداری را مورد خطاب قرار داده باشد. محتوای این کتاب شامل پاسخگویی به نگرانی ها و مسائل روزانه ای است که شهرها و شهرداری ها در مدیریت مالی با آن روبرو هستند. شهرداری ها به وضوح از این مسئله آگاه هستند که به دانش و علم جهانی نیازمندند و به دنبال این هستند که بخشی از جامعه بزرگ تری باشند. برنامه آموزش الکترونیکی (تامین مالی شهرداری ها، یک برنامه آموزشی برای دولت های محلی ) توسط همین گروه از بانک جهانی توسعه داده شده است. هدف از راه اندازی خرید آنلاین این کتاب افزایش تعداد مخاطبین آن است. تامین مالی شهرداری ها، یک راهنما برای دولت های محلی جایگاه خاصی دارد. در مورد اینکه کدام سیاست خوب عمل می کند است و کدام سیاست خوب عمل نمی کند تجربیات زیادی تاکنون در سطح جهانی عنوان شده است؛ اما هنوز هم وقتی در مورد تأمین مالی بحث می شود همچنان تمایل داریم تا راه رفته را دوباره امتحان کنیم.

این کتاب از هشت فصل تشکیل شده است و به مطالعه و بررسی ارتباطات بین دولتی، نحوه تامین مالی منطقه کلان شهری، مدیریت مالی، مدیریت درآمدها، مدیریت هزینه ها، مدیریت دارایی های عمومی، تامین مالی خارجی و ارزیابی عملکرد تامین مالی شهرداری می پردازد. این کتاب دامنه وسیعی از مباحث از مطالب مربوط به تمرکز زدایی، شفافیت و پاسخگویی را پوشش داده و در خصوص مسائل از قبیل مدیریت دارایی، اعتبار، واکنش به بحران مالی، سازوکارهای گزارش دهی به سطوح مختلفی از دولت و مسئولان شهری می پردازد.

تامین مالی شهرداری ها، راهنمایی برای دولت های محلی به دنبال انجام اقدامات عملی است. نه تنها این کتاب در مورد بسیاری از مسائل فنی دانش پیشرفته ای در اختیار ما می گذارد، راهنمایی برای دولت های محلی برای استفاده از ابزارهای موجود و همچنین چارچوبی برای خود ارزیابی مالی شهرداری ها ارائه می کند. تا به شهرداری ها برای ارزیابی وضعیت های مالی خود به صورت شفاف و عملی کمک کند. به نتایج مورد نظر دست یافته و در مسیر اصلاحات رو به جلو حرکت کنند. در جوامع دموکراتیک که جریان آزاد اطلاعات وجود دارد، تعداد زیادی از رسانه های اجتماعی به دنبال شنیدن صدای شهروندانی هستند که خواستار پاسخگویی و شفافیت در عملکرد دولت‌های خود می باشند. ضروری است که دولت های محلی آماده ارائه وضعیت مالی و اقتصادی فعلی خود و نگرش های خود به آینده باشند. دنیای امروز شهرهای فردا را شکل می‌دهد، و شهرهای امروز دنیای فردا را شکل خواهند داد. درک درست تامین مالی شهرداری ها هدف ضروری بوده و امید این را داریم تا پیشنهاداتی که در این کتاب آورده شده است قدمی در جهت صحیح باشد.

نحوه ارجاع به اثر

- فارواک ویتکویچ، کاترین؛ کوپانی، میهالی. 1397، روشهای تامین مالی شهرداری: یک راهنما برای دولت های محلی (زریر نگین تاجی، احمد امامی میبدی، مترجمان)، تهران: مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران.

فایل های پیوست

rating
به اشتراک گذاری

انتشارات مرکز کتاب ها

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print