بیاب
دکتر مازیار حسینی

» دکتر مازیار حسینی
دکتر مازیار حسینی
معاون فنی عمرانی شهرداری تهران و رئیس کمیته

متولد تهران دارای مدرک دکترای تخصصی (PHD) در رشته مهندسی عمران گرایش مهندسی سازه و زلزله است .
وی به تبع شغل پدر درامور راه سازی ، از دوران کودکی به طور مستمر در کارگاه های ساختمانی و عمرانی حضور داشته و در عنفوان جوانی علاقمندی اش به این رشته قوت بیشتری گرفت ، به گونه ای که علاوه بر تحصیلات کلاسیک دانشگاهی در رشته ی مهندسی عمران ( راه و ساختمان )  دوره های تکمیلی آموزشی متعددی را در حوزه های ( مدیریت استراتژیک و مدیرت ریسک و کاهش خطر پذیری لرزه ای ) در مراکز آموزش " ژاپن " و " ایالات متحده " گذرانده است .

دکتر مازیار حسینی از سال 1374 به عضویت هیئت علمی دانشگاه در آمده و اکنون در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به تدریس اشتغال دارد . بیش از چهل مقاله ایشان به زبان انگلیسی و فارسی در مجلات و کنفرانس ها ی معتبر علمی درج و منتشر شده ، تالیف و تدوین یازده عنوان کتاب و گزارش علمی و تحقیقاتی در حوزه تحقیقات و پژوهش از جمله فعالیت های دیگر ایشان است .

در کنار فعالیت های علمی و دانشگاهی مستمر از سال 1371 تاکنون دکتر حسینی در بخش های مختلف اجرایی حوزه  مهندسی عمران مانند پل و ابنیه و طراحی و احداث ساختمان های خاص فعالیت داشته و دارای تجربه اجرایی در تحلیل و طراحی دینامیکی ساختمان های مقاوم دربرابر زلزله و بهسازی لرزه ای و همچنین مقاوم سازی سازه ها ست .

آخرین مسئولیت اجرایی دکتر مازیار حسینی جانشین شهردار تهران در ستاد مدیریت بحران و همچنین ریاست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از بدو تاسیس ( سال 1382) تا دی ماه 1388 بوده است و از آن زمان تا کنون به عنوان معاون فنی و عمرانی شهردار تهران مشغول فعالیت می باشد.

به نقل از وبسایت معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران


  نظراتتاریخ انتشار مطلب:  1390/9/11 تعداد مشاهده: 1386  | چاپ مطلب : print