مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
ورود به سایت        عضویت
دکتر مازیار حسینی

» دکتر مازیار حسینی
دکتر مازیار حسینی
معاون فنی عمرانی شهرداری تهران و رئیس کمیته

متولد تهران دارای مدرک دکترای تخصصی (PHD) در رشته مهندسی عمران گرایش مهندسی سازه و زلزله است .
وی به تبع شغل پدر درامور راه سازی ، از دوران کودکی به طور مستمر در کارگاه های ساختمانی و عمرانی حضور داشته و در عنفوان جوانی علاقمندی اش به این رشته قوت بیشتری گرفت ، به گونه ای که علاوه بر تحصیلات کلاسیک دانشگاهی در رشته ی مهندسی عمران ( راه و ساختمان )  دوره های تکمیلی آموزشی متعددی را در حوزه های ( مدیریت استراتژیک و مدیرت ریسک و کاهش خطر پذیری لرزه ای ) در مراکز آموزش " ژاپن " و " ایالات متحده " گذرانده است .

دکتر مازیار حسینی از سال 1374 به عضویت هیئت علمی دانشگاه در آمده و اکنون در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به تدریس اشتغال دارد . بیش از چهل مقاله ایشان به زبان انگلیسی و فارسی در مجلات و کنفرانس ها ی معتبر علمی درج و منتشر شده ، تالیف و تدوین یازده عنوان کتاب و گزارش علمی و تحقیقاتی در حوزه تحقیقات و پژوهش از جمله فعالیت های دیگر ایشان است .

در کنار فعالیت های علمی و دانشگاهی مستمر از سال 1371 تاکنون دکتر حسینی در بخش های مختلف اجرایی حوزه  مهندسی عمران مانند پل و ابنیه و طراحی و احداث ساختمان های خاص فعالیت داشته و دارای تجربه اجرایی در تحلیل و طراحی دینامیکی ساختمان های مقاوم دربرابر زلزله و بهسازی لرزه ای و همچنین مقاوم سازی سازه ها ست .

آخرین مسئولیت اجرایی دکتر مازیار حسینی جانشین شهردار تهران در ستاد مدیریت بحران و همچنین ریاست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از بدو تاسیس ( سال 1382) تا دی ماه 1388 بوده است و از آن زمان تا کنون به عنوان معاون فنی و عمرانی شهردار تهران مشغول فعالیت می باشد.

به نقل از وبسایت معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران


  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید

تاریخ انتشار مطلب:  1390/9/11 تعداد مشاهده: 1249  | چاپ مطلب : print