| 06 اردیبهشت 1398
پروژه تهران شهر آفتاب

درست از زمانی که انقلاب اسلامی ایران در اواخر دهه هفتاد میلادی به پیروزی رسید، تبلیغات و سیاه نمایی‌ها بر ضد کشورمان، توسط رسانه های غربی، شروع شد. لابی صهیونیستی که تقریبا مدیریت اکثریت قریب به اتفاق رسانه های غربی را در اختیار دارد به طور دائمی به انتشار اخبار و اطلاعات با محوریت ضدیت با ایران و وارونه نمایی واقعیت ها پرداخته است.

نفوذ قدرتمند این لابی در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی(به ویژه در آمریکا و فرانسه که بیشترین قدرت را این لابی در این دو کشور دارد) باعث گردیده که این گروه اقلیت کنترل اکثریت قریب به اتفاق رسانه های غربی را در دست داشته باشند، انها توانسته با برنامه‌ریزی منسجم و هماهنگ در حوزه‌های مختلف رسانه‌ای از جمله رادیو تلویزیون ، مطبوعات، کتب و حتی مقالات دانشگاهی و ...در جهت تخریب کشورمان اقدام نمایند و البته تا حد قابل توجهی نیز موفق بوده است. در دوران حاضر آنچه که موثر و قابل مشاهده است، نه واقعیات بلکه قدرت و توانایی انتقال اطلاعات چه درست و چه غلط از طریق این رسانه ها به مخاطبان می باشد.

در این خصوص علاوه بر قدرت رسانه ای که از آن سخن به میان رفت، ضعف و کم کاری خود ما نیز در خارج از ایران، بی تاثیر نبوده است. واقعیت اینست که در امر معرفی ملت بزرگ ایران و پیشرفت های حاصل شده در این سال ها در خارج از کشور و به ویژه کشورهای غربی کم کاری بی سابقه‌ای انجام شده است. لابی یهودی-صهیونیستی با تمام تلاش لحظه به لحظه در حوزه رسانه‌های مختلف در جهت عقب مانده و واپس گرا نشان دادن ایرانیان از هیچ کوششی فروگذار نیست.

این در حالیست که بر خلاف تصاویر جعلی ارائه شده، جمهوری اسلامی ایران با وجود تجربه مشکلات و مصائب بسیار همچون هشت سال جنگ تحمیلی و سایه سنگین و دائمی تحریم‌های بین‌المللی توانسته روند توسعه و پیشرفت را بخوبی پشت سرگذارد و با جهش علمی و تحقیقاتی انجام شده در سال‌های گذشته، کشور امروز ایران به یکی از قطب های علمی و تحقیقاتی منطقه تبدیل شده که در مقیاس جهانی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. همچنین روند عمران و آبادانی کشور و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی تداوم داشته که بدین ترتیب باعث شده امروز ایران به یکی از کشورهای مهم منطقه تبدیل شود که جامعه جوان آن نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.