بیاب
جزییات مطلب
print
آینده‌پژوهی در برنامه‌ریزی و مدیریت شهری

آینده‌پژوهی در برنامه‌ریزی و مدیریت شهری

شهر به عنوان کانون تجمعات انسانی، دائم در حال تحول و تغییر است. تحولات شهری همواره سبب شکل‌گیری چالش‌هایی خواهد شد که بر سرنوشت زندگی افراد ساکن در شهرها اثرگذار خواهد بود. از این رو ما تا جایی که بتوانیم باید آینده را در چارچوب مدل‌های آینده پژوهشی و با رویکرد برنامه‌ریزی شهری قابل فهم کرده تا از چالش‌های پیش رو با حداقل بدون آسیب‌پذیری عبور نمائیم.

امروزه آینده پژوهی با سرعتی شتابان در حال ارتقای جایگاه خود در فرآیندهای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری دولت‌ها و سازمان‌ها است. این مسئله سبب شده است که آینده پژوهان در پی طراحی الگوها و فرآیندهایی برای اجرای اثربخش آینده پژوهی بوده و با این کار می‌کوشند تضمینی برای نتایج پروژه‌های آینده پژوهی فراهم سازند.

گزارش آینده پژوهی در برنامه‌ریزی و مدیریت شهری با رویکرد شناخت چالش‌های آینده در حوزه برنامه‌ریزی شهری نگاشته شده است تا برنامه‌ریزان با مدل‌های جدید آینده پژوهی بتوانند شهر را بهتر از گذشته مدیریت کنند. تاکید گزارش بر روی روش‌ها و مبانی آینده پژوهی، زمینه نظریه برنامه‌ریزی با رویکرد آینده پژوهی و  آینده نگاری متناسب با برنامه‌ریزی شهری است.

و سرانجام اینکه گزارش در انتها به جمع‌بندی پرداخته و چالش‌های آینده برنامه‌ریزی شهری در ایران را مورد بررسی قرار داده است.

           

فایل های پیوست شده
متن کامل گزارش

گزارش مدیریتی
| print

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
جستجو
آرشیو مطالب
دسته بندی